Osobiste SPA w ogrodzie?

Osobiste SPA w ogrodzie – wanna wolnostojąca czy zabudowana?

Na rynku dostępne są dwa bazowe rodzaje wanien, jakie pasują do spa do ogrodu – wolnostojące oraz warianty do zabudowy. Obydwa typy mają własne defekty oraz zalety, ale w głównej mierze są dedykowane do rozmaitego typu zastosowań. Należałoby zastanowić się poprawnie, na który wariant się zdecydować, aby nie było konieczności wymieniania artykułu na inny typ. Na początku należy zaznaczyć, że obydwa typy wanien w większości wypadków występują w takich samych odsłonach, jeśli chodzi o wielkość, co świadczy, że nie ma w tym kontekście kłopotu z doborem wyśmienitego modelu. Co więcej, nie różnią się one funkcjami oraz mechanizmami wpływającymi na standardowe użytkowanie. Najistotniejsza różnica między poszczególnymi wariantami bazuje na innym sposobie montażu.

Spa do ogrodu w wersji wolnostojącej

Wanny ogrodowe w wersjach wolnostojących stały się ostatnio niezmiernie atrakcyjne. Widuje się je nawet w niewielkich ogrodach, a też w wielu budynkach komercyjnych. Ich największą zaletą jest to, iż nie są zarezerwowane jedynie dla budynków komercyjnych, takich jak należyte spa, albowiem nie wymagają aż tak wielkich nakładów powiązanych z budową całej infrastruktury. Ich kolosalną zaletą jest to, że można je postawić właściwie wszędzie i nie ma w tej kwestii większych ograniczeń. Spa do ogrodu spisze się w takich miejscach jak:

• tarasy,

• zabudowane ogrody zimowe,

• ogrody letnie,

• chaty rekreacyjne.

Jak widać, zastosowań wanien wolnostojących jest wiele. Takie wanny są nadzwyczaj mobilne, przez co jedynym kłopotem podczas ich montażu jest wybór stosownego miejsca. W wielu przypadkach nie wypada nawet troskać się o przyłącza i budowę rur, ponieważ wolno z nich korzystać w wersji, którą napełnia się wodą, a w następnej kolejności ją najzwyczajniej w świecie wypompowuje. Większość tego rodzaju produktów jest dobrana właśnie do takiego użytkowania, by zwiększyć uniwersalność użycia. Dodatkowo są one na tyle nieduże, że spokojnie zmieszczą się na powierzchni nieprzekraczającej dwóch metrów kwadratowych, o ile mowa o najmniejszych wariantach. Są to modele przeznaczone dla jednej osoby. Wanny do spa do ogrodu występują także w większych wersjach, które nadają się dla większej ilości osób oraz absorbują trochę więcej miejsca.

Zabudowane ogrodowe spa

Wolno jednak również wyekwipować się w spa do ogrodu w wersji zabudowanej. Takie modele znamionują się brakiem obudowy, a również jakichkolwiek szczegółów zewnętrznych. Są to z reguły same niecki z dobrym wyposażeniem, takim jak pompy do wody. Są zaprojektowane tak, by wolno było je zabudować w dowolny sposób. Tego typu wanny wolno zamontować na dwa sposoby. Można przygotować należyte wgłębienie, w jakim zamontuje się wannę na równi z gruntem lub niewiele powyżej niego. Drugą alternatywą jest montaż na poziomie gruntu, inaczej tak samo, jak montuje się wanny na przykład w łazienkach. Montaż niżej poziomu gruntu jest dosyć problematyczny, jednakże dopuszczalny do wykonania. Alternatywne wyjście także nie jest tak proste do wdrożenia, bo żąda przygotowania stosownej zabudowy, a w związku z tym obydwie opcje wiążą się z koniecznością wykonania sporej ilości pracy.

Jaką wannę nabyć?

Jakim sposobem dostrzega się, nad wyborem praktycznej opcji należy się odpowiednio zastanowić. Dużą zaletą wersji wanny do zabudowy jest to, że wolno ją dowolnie wkomponować w architekturę ogrodową. To właśnie dzięki takiemu wyborowi wolno ją zabudować drewnem, kamieniem lub ewentualnie glazurą, a też dokładnie zaadaptować do miejsca, w jakim będzie stała. Takie rozwiązania są z reguły wybierane w obiektach komercyjnych, jednakże należy pamiętać, iż w domowym ogrodzie, ma prawo dojść do potrzeby wprowadzenia lekkich przekształceń, a wtedy wypada by wszystko demontować. Wanny wolnostojące mają tę zaletę, że wystarczy ją jedynie postawić i wolno już rozpocząć użytkowanie, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, wolno ją po prostu przestawić w inne miejsce. Jedną z różnic jest również to, że wersje wolnostojące występują w zróżnicowanych wersjach, a w tym w wariantach niezmiernie fundamentalnych, jakie są przy okazji dosyć tanie.