Czy warto iść do zawodówki?

Nauka w szkole zawodowej, czy warto iść do zawodówki?

Człowiek po ukończeniu gimnazjum bądź też obecnie/ówcześnie 8 klasy podstawowej musi zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie: „Co ja tak właściwie chcę robić w życiu?”. Z reguły jeżeli nie znajduje odpowiedzi na to pytanie – wybiera liceum, w którym to ma jeszcze czas na przemyślenia tego, kim chce zostać.

W innym przypadku może wybrać technikum. Ma wtedy szansę na zdobycie trochę wiedzy w zawodzie oraz wiedzy elementarnej ,aby zostać w przyszłości kimś takim jak np. http://ekierownik.pl/ czyli inspektor budowlany zajmujący się nadzorem czy też odbiorem mieszkań. Jednakże poziom bywa różny. Czasem nauka w technikum jest totalnie pozbawiona balansu. Przedmioty szkolne potrafią mieć priorytet wyższy niż niż ważne przedmioty zawodowe. Jeśli chce się pracować wyłącznie w swoim zawodzie i od razu zdobyć doświadczenie…trzeba zadać sobie pytanie.

Czy warto iść do zawodówki? Jeśli jesteś człowiekiem z jasnym nastawieniem na pracę i wiesz co chcesz w życiu robić, to jest to dobry wybór. Tak samo jeśli nie radzisz sobie jakoś specjalnie dobrze z zwykłymi przedmiotami szkolnymi. Nie każdy musi się na tym znać. Dzięki szkole zawodowej możesz od razu nabrać doświadczenia i zazwyczaj będziesz przed innymi, jeśli chodzi o Twój staż na rynku. Szybciej nabędziesz wprawy w tym co chcesz robić, a wykształcenie średnie zawsze można zdobyć potem. Edukacja trwa równie krótko co w liceum. Poziom nauczania jest mniejszy, ale jeśli się postarasz to zapewne nabędziesz wiedzę, która ma dla Ciebie jakieś znaczenie. Oczywiście wybór ten ma kilka wad: nie możesz przystąpić do egzaminów maturalnych. Po szkole zawodowej nie możesz iść na studia. Masz też wyłącznie jedną kwalifikację jeśli zdasz egzamin zawodowy. W przypadku technikum na przykład elektrycznym kwalifikacje są 3 i czynią technikiem.

Zawodówkę powinni wybierać tylko Ci ludzie, którzy są na to zdecydowani i nie będą widzieć problemu w tym, czego się ucz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *